tel. 514 010 123

Pomoc drogowa 24/h Ochota tel. 514 010 123

Tanio

Holowanie auta nie jest wcale takie proste. Kierowcy często popełniają błąd, włączając światła awaryjne. Jednak te światła nie zostały wymyślone w tym celu.

W przeciwieństwie do trójkąta ostrzegawczego, który w sposób wyraźny ostrzega pozostałych uczestników ruchu o tym co się dzieje. W trakcie holowania nie należy zapominać o włączeniu świateł mijania.

Podczas holowania należy jechać powoli, kontrolując napięcie linki.

Oprócz wspomnianego trójkąta i linki, niezbędny będzie również uchwyt holowniczy. Jeśli jest wykręcony, należy dokręcić, najlepiej przy użyciu klucza do kół. Warto pamiętać, że wyłączony silnik oznacza zablokowaną kierownicę. Fakt ten w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się podczas holowania.

Po zamontowaniu linki holowniczej dobrze jest sprawdzić połączenie obu pojazdów. Kontrola połączenia da odpowiedź na to, czy linka po kilku metrach po prostu się nie odczepi. Co do trójkąta ostrzegawczego, to musi on znajdować się z tyłu w widocznym miejscu po lewej stronie pojazdu. Jeśli nie uda się przymocować trójkąta do klapy, ostatecznie można umieścić go za tylną szybą

laweta Ochota

Holowanie Ochota

Najczęściej holowane samochody : ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FORD, HONDA, JEEP, KIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, TOYOTA, VW, VOLKSWAGEN, VOLVO

Spis ulic Ochota