tel. 514 010 123

Pomoc drogowa 24/h Ochota tel. 514 010 123

Tanio

Kiedy samochód musi być transportowany na lawecie?

Profesjonalne holowanie samochodów jest niezbędne w niektórych sytuacjach, gdy potrzebujemy pomocy w transporcie naszego pojazdu za pośrednictwem lawety. Nie ogranicza się to do wypadków lub awarii. Przeanalizujmy, kiedy potrzebne jest profesjonalne holowanie samochodu.

Pomoc drogowa jest często potrzebna po kolizji drogowej lub wypadku, gdy nasz samochód jest zbyt uszkodzony, aby prowadzić. Takie incydenty zdarzają się często, nawet przy ostrożnej jeździe. Niektóre polisy ubezpieczeniowe i AC mogą pokrywać koszty holowania samochodu. Ważne jest, aby sprawdzić, czy ta usługa jest zawarta w naszym pakiecie przed wyruszeniem w drogę.

Awaria samochodu? Brak kontroli nad kierownicą? Wezwij pomoc! Gdy samochód nie chce się uruchomić lub ma przebitą oponę, masz kilka opcji: naprawić go samodzielnie, poprosić znajomego o pomoc lub zadzwonić po pomoc drogową. Jeśli jesteś daleko od domu lub nie możesz polegać na znajomym kierowcy, usługi holownicze są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w święta. Zabiorą oni Twój samochód do wybranego przez Ciebie warsztatu.

Holowanie samochodu na autostradzie jest niedozwolone, z wyjątkiem przypadku użycia przyczepy w celu przetransportowania uszkodzonego samochodu do najbliższego zjazdu. W przypadku awarii należy wezwać pomoc drogową i poczekać na jej przyjazd. W międzyczasie ustaw trójkąt ostrzegawczy 100 metrów przed samochodem, włącz światła awaryjne i stań za barierą autostrady dla bezpieczeństwa.

Przewóz pojazdów lawetą nie zawsze wiąże się z wypadkami i awariami. Czasami może to być celowy wybór do transportu pojazdów, które z różnych powodów nie mogą poruszać się po drogach. Przypadki te obejmują:

Samochody zabytkowe są wystawiane lub używane w rajdach. Samochody sportowe są ograniczone do użytku na torze. Nowe samochody trafiają do salonów, uszkodzone na złomowiska, a wypożyczone do klientów. Samochody zastępcze są wysyłane na miejsca wypadków, podczas gdy serwisy i lakiernie zajmują się naprawami.

Laweta jest niezbędna do transportu niedziałających pojazdów w różnych sytuacjach.

Podczas holowania należy jechać powoli, kontrolując napięcie linki.

Oprócz wspomnianego trójkąta i linki, niezbędny będzie również uchwyt holowniczy. Jeśli jest wykręcony, należy dokręcić, najlepiej przy użyciu klucza do kół. Warto pamiętać, że wyłączony silnik oznacza zablokowaną kierownicę. Fakt ten w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się podczas holowania.

Po zamontowaniu linki holowniczej dobrze jest sprawdzić połączenie obu pojazdów. Kontrola połączenia da odpowiedź na to, czy linka po kilku metrach po prostu się nie odczepi. Co do trójkąta ostrzegawczego, to musi on znajdować się z tyłu w widocznym miejscu po lewej stronie pojazdu. Jeśli nie uda się przymocować trójkąta do klapy, ostatecznie można umieścić go za tylną szybą

laweta Ochota

Holowanie Ochota

Najczęściej holowane samochody : ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FORD, HONDA, JEEP, KIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, TOYOTA, VW, VOLKSWAGEN, VOLVO

Spis ulic Ochota